Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

posted: 7 marca, 2019

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Rynek budowlany jest w stanie zaoferować nam szeroki przekrój technologii, umożliwiających montaż idealnego rozwiązania grzewczego. Ostatnie lata przyniosły zafascynowanie inwestorów i użytkowników instalacjami płaszczyznowymi, głównie ogrzewaniem podłogowym. Zdecydowana większość nowo powstałych budynków mieszkalnych ma właśnie ogrzewanie podłogowe na całości lub chociaż części podłóg. To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest bardzo istotną kwestią, którą warto dobrze przemyśleć. Podłogówka jak większość produktów na rynku przeszła wiele modyfikacji. Również w tym zakresie poszczególne systemy ogrzewania podłogowego zyskały wiele nowoczesnych rozwiązań dzięki czemu bez kłopotu można je stosować praktycznie w każdym budynku niezależnie od technologii wykonania. W ofercie Sander znajduje się ogrzewanie podłogowe w;

  • systemie mokrym z wylewką (system Taker/ system na bazie szyny montażowej oraz system EuroTop),
  • systemie suchym (system grzejny Standard Alu/ Acoustic Alu/ Renovation)
  • elektryczna podłogówka w gotowych zestawach o różnym metrażu.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Różne typy i rodzaje ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie płaszczyznowe to jednak nie tylko ogrzewanie podłogowe, grzać możemy również poprzez ściany lub sufity. Jednakże to właśnie ogrzewanie podłogowe zyskało największą ilość zwolenników. Wśród samego ogrzewania podłogowego także mamy pewien podział. Wśród możliwości mamy instalacje ogrzewania podłogowego wodnego i elektrycznego. Oba typy mają pewne punkty wspólne, wiele korzyści się pokrywa, ale także istnieją pewne punkty, w których korzyści znacznie się rozmijają. Dla większości istotnym punktem, warunkującym najlepszy rodzaj podłogówki jest koszt eksploatacji instalacji. Dla innych najlepsze ogrzewanie podłogowe to takie, które nie będzie wymagało od nich zbyt dużej ingerencji w obsługę. Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

Jaka podłogówka jest najlepsza?

Jakie jednak ogrzewanie podłogowe wybrać, aby było i ekonomicznie i wygodnie? Z cała pewnością najtańszą opcją jest wodne ogrzewanie podłogowe zasilane kotłem gazowym lub na drewno/ węgiel. Instalacja wodna, jako pracująca na niskich temperaturach, będzie wymagała znacznie mniejszych nakładów paliwa, co znacząco będzie obcinało koszty eksploatacyjne. Niestety kocił na paliwo stałe nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem, wymaga bowiem stałej uwagi i obsługi.

jakie ogrzewanie podłogowe wybrać

jakie ogrzewanie podłogowe wybrać

Z kolei wymóg komfortu użytkowania, najlepiej spełni ogrzewanie elektryczne. Raz ustawione nie wymaga jakichkolwiek poprawek, czy wysiłku, możemy praktycznie zapomnieć o tym, że mamy instalacje grzewczą, ciesząc się jedynie komfortowym ciepłem. tutaj jednak nie spełnimy wymogu taniości. Ogrzewanie elektryczne jest jednym z najdroższych, możliwych systemów. Ogrzewanie całego budynku wyposażonego w elektryczne maty grzewcze, może zrujnować niejeden słabszy budżet domowy. Które ogrzewanie podłogowe więc wybrać aby było dobrze? Niestety na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.

To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać w ogromnej mierze zależy od preferencji właściciela budynku i przyszłego użytkownika. To, na co stawiamy i dla którego chcemy poświecić inne opcje, będzie przeważało. Jeśli chcemy przede wszystkim osiągnąć wysoki komfort obsługi, wybierzemy ogrzewanie elektryczne, przymykając oczy na kwestie pieniężne.

Zadzwoń do nas, zapisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY zamieszczony na naszej stronie. Podpowiemy jakie ogrzewanie podłogowe wybrać! Nasi specjaliści dobiorą system grzewczy do źródła zasilania, powierzchni oraz możliwości technicznych budynku oraz Twojego budżetu.

System Ogrzewania do Domu i Mieszkania

Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne i Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: cena podłogówki ogrzewanie podłogowe podłogówka
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności