Ogrzewanie podłogowe bez wylewki

posted: 17 kwietnia, 2019

Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z popularniejszych obecnie systemów grzewczych na polskim rynku. Sukces systemów płaszczyznowych, w tym konkretnie, podłogowego sprowadza się głównie do jego oszczędności przy możliwości zachowania pełnego komfortu cieplnego. Praca na niskich temperaturach jest bardziej ekonomiczna, a duże powierzchnie grzewcze pozwalając zachować wydajność grzewczą.

Instalacja ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe z powodzeniem montuje się zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w starym budownictwie. O ile jednak wykorzystanie ogrzewania podłogowego w nowoczesnych budynkach jest stosunkowo proste, o tyle przystosowanie go do wymagań niektórych starszych budynków, może sprawiać pewne problemy. Główną przyczyną problemów może być nośność stropów, bądź brak możliwości zbyt dużego podniesienia poziomu podłogi.

Ogrzewanie podłogowe bez wylewki

ogrzewanie podłogowe bez wylewkiNa potrzeby montażu ogrzewania podłogowego w budynkach z pewnymi ograniczeniami, powstały suche instalacje podłogowe. Jest to tak zwany lekki system ogrzewania podłogowego pozwalający na montaż w blokach, szczególnie starszego typu oraz budynkach jednorodzinnych, gdzie sufity mają bardzo małą nośność.

Ogrzewanie podłogowe bez wylewki pozwala także na inne udogodnienia, m.in. na dużo swobodniejsze manewrowanie ustawieniem mebli. W systemie mokrym meble i inne stałe urządzenia, rozkładane są bezpośrednio na systemie grzewczym, stąd też powstają pewne ograniczenia w doborze sprzętów, które powinny mieć nóżki, zostawiające wolną przestrzeń między nimi, a podłogą.

Podłogówka na legarach drewnianych

Ogrzewanie podłogowe bez wylewki, sprowadza się do stworzenia pustych przestrzeni pomiędzy betonowym podłożem, a zewnętrzną warstwa podłogi. Najczęściej wykonuje się to poprzez zastosowanie legarów, położonych pod deski podłogowe. Deski podłogowe lub panele to najlepszy materiał, bardzo często polecany do tego typu systemów. Podłogówka bez wylewki jest wiec idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą rezygnować z podłogi drewnianej. Lekki system podłogówki stanowi świetne rozwiązanie dla wielu, często podbramkowych sytuacji, warto wiec zorientować się, czy nasza rezygnacja z zamiaru zainstalowania ogrzewania podłogowego była słuszna.

Nie wiesz jaki system ogrzewania zastosować w swoim domu? Zadzwoń do nas, napisz lub skorzystaj z FORMULARZA DARMOWEJ WYCENY zamieszczonego na naszej stronie. Podpowiemy jaki system grzejny zastosować w twoim domu. Dobierzemy go do źródła zasilania ciepła, powierzchni, możliwości technicznych budynku oraz Twojego budżetu.

Systemy Grzewcze Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Podłogowe Wodne i Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe bez wylewki
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: