Ogrzewanie podłogowe i spokojny sen

posted: 6 września, 2018

Podłogówka w Sypialni

Ogrzewanie podłogowe, kojarzy nam się z ciepłą podłogą, która dla zimowych zmarzniętych stóp jest ukojeniem. Jednak nie tylko dla nich. Rozkład temperatury również ma duże znaczenie dla naszego organizmu. Ogrzewania podłogowe zapewnia najkorzystniejszy dla człowieka pionowy rozkład temperatury co  w rezultacie sprzyja dobremu samopoczuciu. Co jeszcze daje nam ogrzewanie podłogowe ? Mniejsze unoszenie kurzu, mniej alergenów, ale i więcej czasu – nie musimy martwić się o działanie ogrzewania- raz ustawione za pomocą termostatu, będzie samoczynnie kontrolowało temperaturę.

 Gdzie w tym wszystkim sypialnia?

ogrzewanie podłogowe w sypialniZacznijmy od złych opinii dotyczących umieszczenia ogrzewania podłogowego w sypialni. Często spotykamy na swojej drodze słowa krytyki, tłumaczone, iż w sypialni nie można montować tego typu ogrzewania, bo będzie za gorąco, przez co nie można zasnąć, ma się problemy ze wstaniem, a nawet obolała głowa towarzyszy nam przez cały dzień. Cóż, możemy tylko powiedzieć, że nie ma postawy do tego typu myślenia. Na początku wytłumaczmy, że najlepszą temperaturą pomieszczenia, w którym śpimy jest 18 stopni Celsjusza. W takiej atmosferze możemy liczyć na szybki sen, bez obawy o niespokojne przemieszczanie się po łóżku.

 

Jaka temperatura będzie odpowiednia?

podłogówka sypialnia

Temperatura

W dzień, jeśli spędzamy czas w sypialni, optymalna temperatura powinna wahać się w granicach 20- 22 stopni Celsjusza, natomiast w nocy, jak już wiemy, powinna spadać do 18 stopni Celsjusza. Z pomocą termostatu ustalamy zmianę temperatury powietrza parę godzin przed snem, tak samo przed wstaniem.
Przykładowo, jeśli kładziemy się spać o 22, zmianę temperatury powinniśmy zaznaczyć ok 19, 20. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasz sen będzie determinowany odpowiednią ciepłotą. Nasze urządzenie ustawiamy także na wzrost temperatury również parę godzin przed wstaniem. Jeśli budzimy się o 7:00, termostat powinien zostać ustawiony na 20 stopni Celsjusza już około godziny 4:00, aby podłogówka zdążyła się dogrzać, a nasz poranek zaczął się przyjemnie ciepły. Pamiętajmy, że czas wychładzania i ogrzania powietrza jest indywidualny w zależności od wielu czynników m.in. ocieplenia pomieszczenia – warto więc poobserwować czas potrzebny na zmianę temperatury w naszej sypialni.

Co na spokojny sen?

sen a podłogówka

Komfort snu

Kiedy wiemy, że podłogówka nie jest naszym wrogiem marzeń sennych, możemy się zastanowić, co jeszcze powinniśmy zmienić w swoim rytuale zasypiania. Temperatura to tylko jedna wskazówka, następnie:
• Powinniśmy zadbać o ciszę w sypialni np. używając stopery do uszu.
• Powinniśmy zadbać o odpowiednia pościel, która będzie przepuszczać powietrze, nie powodując przegrzania.
• Powinniśmy zadbać o przyjazny dla kręgosłupa materac, który nie może być zbyt miękki, ale także zbyt twardy.
• Powinniśmy kłaść się do łóżka o tej samej porze, ale i nie spożywać napojów pobudzających, czy z zawartością kofeiny parę godzin przed snem.
• Powinniśmy unikać naświetlenia oczu, czyli unikać korzystania z telefonów, telewizorów, komputerów przed snem.

Gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami, ale i aktywny tryb życia również minimalizuje problemy z bezsennością. Wszystko jednak zależy  od naszych indywidualnych przyzwyczajeń i potrzeb. Spokojny sen wpływa na jakość życia, więc warto o niego zadbać.

Sprawdź nasze nowoczesne systemy grzewcze do każdego domu i na każdą powierzchnię. Dobierz najlepszy system grzewczy do domu. Jeżeli nie wiesz jaki wybrać napisz do nas, zadzwoń lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY na naszej stronie.

Nowoczesne Ogrzewanie Płaszczyznowe Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne lub Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności