Ogrzewanie podłogowe w bloku

posted: 4 września, 2019

Ogrzewanie podłogowe w bloku

ogrzewanie podłogowe w blokuOgrzewanie podłogowe w bloku jest doskonałym rozwiązaniem grzewczym w szczególności do małych mieszkań 30, 40, 50, 60, 70 m,kw ale i tych dużych mieszkań i apartamentów 80, 90, 100, 120 m.kw, Tu gdzie zależy nam na optymalnym wykorzystaniu każdego centymetra mieszkania, grzejniki na ścianie mogą ograniczać jego funkcjonalność np: ustawienie szafki, regału, krzesła. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu zamiast tradycyjnych grzejników ogrzewania podłogowego. Nie tylko nasza podłoga przestanie być zimna ale poprawi się sama funkcjonalność przestrzeni. Wszystkie ściany pozostaną do wykorzystania. Ciepła podłoga poprawi komfort mieszkania.

Ogrzewanie podłogowe stanowi obecnie jeden z popularniejszych systemów grzewczych w nowoczesnym budownictwie. Wykorzystuje się je powszechnie nie tylko w nowych budynkach jednorodzinnych, ale również w nowo powstających mieszkaniach, apartamentach na nowoczesnych osiedlach.

Co jednak zrobić, jeśli nie kupujemy nowego mieszkania od dewelopera, a chcemy po prostu zrobić generalny remont u siebie w mieszkaniu, wymieniając tradycyjne systemy grzewcze na podłogówkę? Czy ogrzewanie podłogowe w bloku może być instalowane również w przypadku starszych budynków? Czy wymagane są zgodny administratora budynku mieszkalnego ?

Wodne ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu bloku

ogrzewanie podłogowe w bloku

Wodne ogrzewanie podłogowe w bloku jest oczywiście jak najbardziej możliwe, ale przy budownictwie starego typu z pewnymi ograniczeniami wytrzymałościowymi stropu może być kłopotliwe dla inwestorów. Po pierwsze wodne ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu w bloku może być za ciężkie dla standardowych stropów starego budownictwa.

W takich przypadkach polecane jest skorzystanie z tzw. mat grzewczych stanowiących ogrzewanie podłogowe elektryczne lub lekkiej podłogówki bez wylewki. Oba systemy ogrzewania podłogowego są kompletne i doskonale nadają się do instalacji jako ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu w bloku. Są to systemy grzewcze lekkie, niskie i bardzo szybkie w montażu.

Podłogówka w bloku system suchy

Doskonałym rozwiązaniem problemu ogrzewania podłogowego w mieszkaniu w bloku jest wykorzystanie lekkiej podłogówki Sander w systemie suchym. Jest to rodzaj wodnej podłogówki bez wylewki. Do jej ułożenia wykorzystuje się prefabrykowane elementy z włókna drzewnego. Układa się ją bardzo szybko i doskonale nadaje się ona do samodzielnego montażu. Dostępna jest w 3 systemach:

– Sander System Standard Alu,

– Sander System Acoustic Alu,

– Sander System Renovation.

Każdy z tych lekkich systemów montażowych ogrzewania podłogowego ma nieco inne zastosowanie i dlatego z pewnością uda się go dopasować do mieszkań w bloku.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w bloku

Finalnie może okazać się, iż ogrzewanie energią elektryczną będzie przerastać rzeczywiste możliwości użytkowników. Jednym z popularniejszych rozwiązań tej sytuacji jest skorzystanie z ogrzewania elektrycznego podłogowego tylko w określonych pomieszczeniach, najbardziej wydajnych i które przynoszą największe korzyści. Ogrzewanie podłogowe w bloku najlepiej jest zamontować w pomieszczeniach takich jak kuchni i łazienka. To w tych miejscach ogrzewanie podłogowe jest w stanie zapewnić takie korzyści jak usuwanie nadmiernej wilgotności, siedlisk bakterii, grzybów i innego typu drobnoustrojów.

Planując ogrzewanie podłogowe w bloku warto pomyśleć o uzgodnieniach z administratorem budynku, zarządcy nieruchomości. W tym celu niezbędne będą plany instalacji ogrzewania podłogowego. jeżeli potrzebujesz konsultacji w tej sprawie i potrzebujesz wstępnej wyceny zadzwoń do nas, napisz lub skorzystaj z FORMULARZA DARMOWEJ WYCENY zamieszczonego na naszej stronie.

Rozwiązania i systemy grzewcze Sander

Ogrzewanie podłogowe wodne i elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności