Podłogówka bez wylewki

posted: 8 lipca, 2019

podłogówka bez wylewki

Ogrzewanie podłogowe ma wszechstronne zalety, które czynią go jednym z najlepszych, i zyskujących w ogromnym tempie na popularności systemów grzewczych w Polsce. Korzyści jakie uzyskuje użytkownik instalacji cieplnej podłogowej pozwalają nie tylko na otrzymanie pełnego komfortu cieplnego, przy stosunkowo niskich nakładach finansowych, ale także na zaprojektowanie estetycznego i przytulnego pomieszczenia o wysokiej higieniczności. Co więcej, lekkie ogrzewanie podłogowe, jak każde inne ogrzewanie pozwala na zminimalizowanie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry, co jednocześnie powoduje unoszenie się drobinek kurzu, roztoczy i cząsteczek alergennych. Podłogówka stanowi wiec system grzewczy idealny dla alergików, astmatyków i osób z problemami oddechowymi.

Podłogówka bez wylewki

Niestety ogrzewanie podłogowe w jego najpopularniejszej formie – ogrzewania wodnego nie jest możliwe do montażu w każdym domu. Przewody grzewcze w systemie mokrej podłogówki musza być zatopione w grubej warstwie wylewki co sprawia, że stropy o ograniczonej nośności eliminują możliwość założenia tego typu ogrzewania. Także domy w starym typie nie pozwalają na łatwe i bezproblemowe założenie wodnej podłogówki. Wyjściem z takiej sytuacji jest podłogówka bez wylewki. W jaki sposób możliwe jest zamontowanie ogrzewania z przewodami grzewczymi w podłodze bez wylewki?

Ogrzewanie podłogowe na legarach

Ogrzewanie podłogowe bez wylewki czyli tzw. Lekka podłogówka sprowadza się do zamontowania przewodów grzewczych w systemie legarów, które tworzą pustą sferę miedzy przewodami, a zewnętrzną warstwa podłogi. Podłogówka bez wylewki jest przede wszystkim lekka, co sprawia, że może być montowana na poddaszach bądź na stropach o niskiej nośności. Niestety, podobnie jak ogrzewanie wodne montowane w systemie mokrym, wymaga ona dodatkowych centymetrów podłogi, więc przy ograniczonych możliwościach kubaturowych, takie rozwianie także odpada. Najmniejsze różnice w podniesieniu podłogi zapewni z kolei ogrzewanie podłogowe elektryczne. Jest ono najmniej skomplikowane w montażu oraz bardzo lekkie, podobnie jak system suchy, gdyż wylewka potrzebna do jego instalacji jest bardzo cienka.

Jeżeli nie wiesz na jaki system ogrzewania podłogowego się zdecydować albo który będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojego domu napisz do nas lub zadzwoń. Zawsze możesz skorzystać z FORMULARZA DARMOWEJ WYCENY zamieszczonego na naszej stronie. Nasi eksperci sporządzą wycenę ogrzewania podłogowego dopasowaną do źródła ciepła, budynku oraz twojego budżetu.

Systemy Ogrzewania Domu Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Podłogowe Wodne i Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe podłogówka bez wylewki
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: