Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

posted: 13 grudnia, 2019

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z popularniejszych obecnie systemów grzewczych. Do popularności jaką cieszy się podłogówka przykłada się przede wszystkim mnogość jej zalet i różnego typu korzyści jakie można uzyskać z wprowadzenia tej instalacji, począwszy od oszczędności finansowych, a na utrzymywaniu odpowiedniego stopnia wilgotności w pomieszczeniach, kończąc. Aby jednak możliwym było wykorzystanie w pełni wszystkich zalet ogrzewania podłogowego konieczne jest sterowanie podłogówką.

sterowanie ogrzewaniem podłogowym

sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe – sterowanie

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym stanowi gwarancję wielu korzyści czerpanych z podłogówki, przede wszystkim jednak jest gwarancją łatwości obsługi. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii dedykowanych ogrzewaniu podłogowemu, sam proces ogrzewania staje się szybszy i wydajniejszy.

Sterowanie podłogówką odbywa się dzięki czujnikom temperatury zlokalizowanym w każdym z pomieszczeń, które zbierają poszczególne dane i przekazują je do sterownika zaworów termostatycznych. Informacja ze sterownika z kolei zostaje przekazana do siłowników termoelektrycznych które sterują zaworami termostatycznymi w rozdzielaczach. De facto to dzięki nim możliwa jest regulacja temperatury podłogówki w praktyce.

Bezprzewodowe sterowanie podłogówką

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym powinno być dobrane do rodzaju ogrzewania podłogowego oraz do źródła jego zasilania, tak aby mogło ściśle z nim współpracować. Obecnie rynek oferuje możliwość przewodowego bądź bezprzewodowego sterowania pracą podzespołów. W przypadku wybrania systemów bezprzewodowych dane między odbiornikiem a regulatorem są wysyłane przez fale radiowe, co znacznie uprasza i ułatwia wszystkie procesy. Systemy przewodowe są sukcesywnie wypierane przez łatwiejsze w obsłudze, prostsze i przede wszystkim nie wymagające takich nakładów montażowych, systemy bezprzewodowe.

Nie wiesz jaki system grzewczy wybrać do swojego domu? Sprawdź nasze rozwiązania grzewcze. Sprawdzone i kompletne systemy ogrzewania do każdego budynku umożliwią sterowanie temperaturą pomieszczeń z wykorzystaniem aplikacji na smartfona, online. Dzięki naszemu ogrzewaniu w łatwy sposób ustawisz i wyregulujesz temperaturę i będziesz miał wpływ na niższe rachunki. Wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie. Pomożemy dobrać ogrzewanie do możliwości technicznych budynku.

Kompletne Instalacje Grzewcze: Elektryczna Podłogówka, Ogrzewanie Podłogowe Wodne, Ogrzewanie Ścienne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: sterowanie ogrzewaniem podłogowym sterowanie podłogówką
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności