Sterowanie Podłogówką

posted: 7 sierpnia, 2018

Sterowanie Podłogówką

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane w różnego rodzaju obiektach, zarówno w domach prywatnych, jak i w instytucjach, czy dużych halach. System podłogowego ogrzewania jest kosztowny w zakresie instalacji, ale ekonomiczny w użytkowaniu. Jednak, by koszty ogrzewania były rzeczywiście niskie, a efektywność właściwa, należy najpierw wszystko odpowiednio zainstalować, a potem wyregulować. Regulacja podłogówki powinna odbywać się w trakcie montażu. Sterowanie podłogówką odbywa się za pomocą rozdzielacza z zaworami. Przydadzą się też przepływomierze (rotametry). Regulowana powinna być temperatura podłogi i powietrza w pomieszczeniu.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym odbywa się przez odpowiednie ustawienie regulatora źródła ciepła lub montaż zaworów. Trzeba też zamontować system regulatorów w pomieszczeniach, które pozwalają na regulację temperatury w każdym pokoju. Ma to wpływ na ilość ciepła i ilość zużytej energii. Całym systemem steruje główny termostat, który jest podłączany do pompy zestawu mieszającego. Wówczas w całym domu we wszystkich pomieszczeniach temperatura będzie taka sama.

Zestaw do sterowania podłogówką

sterowanie ogrzewaniem podłogowym

sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Można kupić zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym. W sprzedaży są różne zestawy, różnią się sposobem działania i zakresem funkcji. Można kupić np. regulatory dobowe lub tygodniowe, głowice termoelektryczne, czy listwy ogrzewania podłogowego. Wszystkie urządzenia umożliwiają sprawny i prosty sposób obsługi, możliwość dołączania kolejnych modułów, wprowadzanie zmian. Posiadają także niezbędne zabezpieczenia.

Dobry system sterowania ogrzewaniem podłogowym to lepsze użytkowanie systemu, komfort na co dzień, niższe rachunki. Sterowanie podłogówką odbywa się w pełni automatycznie. Nowoczesne centralki posiadają wiele dodatkowych funkcji takich jak automatyczne wyłączanie lub obniżanie temperatury w czasie, gdy nikogo nie ma w domu, możliwość zdalnej kontroli, czy możliwość współpracy z systemami inteligentnych domów (BMS). Niezwykle wygodne jest również sterowanie podłogówką za pomocą aplikacji na smartfona, które staje się coraz popularniejsze wśród użytkowników.

Zastosuj nowoczesne systemy ogrzewania domu. Dobierz ogrzewanie do źródła zasilania, powierzchni domu oraz jego możliwości technologicznych. Zobacz najnowsze rozwiązania grzewcze Sander System oraz możliwość obsługiwania i sterowania temperaturą w domu online. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić napisz, zadzwoń do nas lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY na naszej stronie. Podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrzewania oraz jak można obniżyć koszty ogrzewania domu.

 

Nowoczesne Systemy Grzewcze do Domu: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne lub Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

Wszystkich zainteresowanych instalacją ogrzewania podłogowego i systemami sterowania zachęcamy do kontaktu! Zobacz również: montaż ogrzewania ściennego, ogrzewanie ścienne w mieszkaniu.


tags: dom sterowanie ogrzewaniem inteligentne sterowanie domem sterowanie ogrzewaniem podłogowym
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności