Tanie ogrzewanie podłogowe

posted: 17 czerwca, 2021

Tanie ogrzewanie podłogowe

Systemy ogrzewania płaszczyznowego to coraz bardziej popularny sposób na ogrzewanie domu lub mieszkania. Należą do nich przede wszystkim ogrzewanie podłogowe oraz ogrzewanie ścienne (podtynkowe). Ogromną zaletą tego rodzaju systemów grzewczych jest komfort ich użytkowania, brak widocznych grzejników oraz zalety ekonomiczne. Zwłaszcza system podłogowy cieszy się w Polsce popularnością. Warto jednak zaznaczyć, że tanie ogrzewanie podłogowe to kwestia przede wszystkim eksploatacji, a nie samego montażu podłogówki. Pod kątem kosztów instalacji, ogrzewanie podłogowe jest podobne, lub nawet nieco droższe od montażu klasycznych grzejników.

Rodzaje ogrzewania podłogowego i ich cena

tanie ogrzewanie podłogoweSystemy podłogowe można podzielić na kilka rodzajów. Różnią się one metodą generowania ciepła, montażem i ceną. Tanie ogrzewanie podłogowe można jednak otrzymać w każdym systemie, dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu ogrzewania i źródeł ciepla.

Podstawowy podział ogrzewania podłogowego to ogrzewanie podłogowe wodne, oraz podłogówka elektryczna. Ponadto systemy podłogowy wodny możemy podzielić na tradycyjny (mokry) oraz suchy. W systemie tradycyjnym, rury którymi płynie woda są zatopione w wylewce cementowej lub anhydrytowej. Z kolei system suchy charakteryzuje się brakiem wylewki, dzięki czemu jest znacznie wygodniejszy do montażu w trakcie remontu, lub w przypadku budynków, w których nie można mocno obciążać stropu.

Jak wybrać tanie ogrzewanie podłogowe?

Tanie ogrzewanie podłogowe to zazwyczaj system wodny tradycyjny. Ze względu na ceny prądu podłogówka elektryczna jest bowiem znacznie droższa w eksploatacji (chyba, że potrzebny do ogrzewania prąd pozyskujemy z paneli fotowoltaicznych). Z kolei wodny system suchy, choć prostszy w montażu, jest jednak nieco droższy niż klasyczna podłogówka z wylewką. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór firmy, która dostarczy nam system podłogowy i zajmie się jego instalacją.

Tania podłogówka od firmy Sander

Aby wybrać najlepszy rodzaj podłogówki, warto podejść do każdego przypadku indywidualnie. Domy i mieszkania różnią się od siebie, tak samo jako oczekiwania dotyczące ogrzewania. Z tego względu, aby otrzymać tanie ogrzewanie podłogowe warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy doradzą najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Firma Sander System to renomowany producent systemów podłogowych, który oferuje również ich montaż. Naszym klientom proponujemy najwyższej jakości ogrzewanie podłogowe, które oferujemy w niskiej cenie. Zapraszamy do kontaktu!


tags: tanie ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności