Układanie ogrzewania podłogowego

posted: 4 września, 2019

Układanie ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to wybór sporej ilości współczesnych inwestorów decydujących o wyborze konkretnych rozwiązań dla tworzonych przez nich budynków. Montaż ogrzewania podłogowego to jednak trudna i daleko posunięta w skutkach decyzja. Zakup i układanie ogrzewania podłogowego nie jest tanie ani proste, co sprawia, iż decyzja ta może okazać się zobowiązaniem na długie lata.

Rodzaje podłogówki

układanie ogrzewania podłogowego

Wprawdzie podłogówka wodna może bez problemu współpracować z różnymi rodzajami kotłów grzewczych, a więc chęć zmiany sytemu grzewczego może ograniczyć się tylko do wymiany kotła, ale już w przypadku gdy mamy ogrzewanie podłogowe elektryczne sytuacja może się mocno skomplikować. Ogrzewanie elektryczne jest bardzo drogie w eksploatacji a układanie ogrzewania podłogowego elektrycznego determinuje rodzaj używanego pieca i pobory określonego rodzaju energii. Podłogówka elektryczna nie może współpracować z żadnym innym kotłem grzewczym. Do tego ogrzewane podłogowe przykryte jest warstwą wylewki. Ogrzewanie podłogowe wodne przykrywa bardzo gruba warstwa wylewki, ogrzewanie elektryczne cieńsza, ale oba, przy wymianie bądź potencjalnej awarii wiążą się z koniecznością zdjęcia zewnętrznej warstwy podłogi i kucia samej wylewki.

Układanie podłogówki

Układanie ogrzewania podłogowego w odpowiedni sposób to w dużej mierze także kwestia braku późniejszych awarii, które jak już wspomnieliśmy, mogą wiązać się z nieprzyjemnymi następstwami. Odpowiednie przeprowadzenie prac montażowych sprawi, że wszystkie pętle grzewcze będą ułożone, tak aby efektywnie ogrzewać pomieszczenie, a pod wylewką nie znajda się żadne łączenia, które to są najsłabszymi punktami całego systemu. Do tego przy montażu należy korzystać jedynie ze sprawdzonych i dobrej jakości materiałów. Dotyczy to przede wszystkim rur, które w podłogówce są w wysokim stopniu narażone na korozję i uszkodzenia.

Rury wykorzystywane przy ogrzewaniu podłogowym powinny być łączone dedykowanymi rozdzielaczami (zasilającymi i powrotnymi) i układane wg ściśle określonych i sprawdzonych metod dopasowanych do danego pomieszczenia i oddalenia od źródła ciepła.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć napisz do nas, zadzwoń lub skorzystaj z FORMULARZA DARMOWEJ WYCENY zamieszczonego na naszej stronie. Podaj nam podstawowe informacje, a my podpowiemy jakie ogrzewanie podłogowe wybrać do twojego domu oraz dopasujemy je do warunków technicznych pomieszczenia i Twojego budżetu.

Sprawdź nasze rozwiązania i systemy na ogrzewanie podłogowe i ścienne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności