Dobre ogrzewanie podłogowe

posted: 21 listopada, 2019

Dobre ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w ostatnich kilkunastu latach stopniowo, z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy są zachwyceni wydajnością ogrzewania i jego różnego typu zaletami. Na rynku dostępny jest jednak nie tylko jeden rodzaj ogrzewania podłogowego, i nie każdy z nich charakteryzuje się tymi samymi zaletami. Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać aby być w pełni zadowolonym? Jakie powinno być dobre ogrzewanie podłogowe, które zapewni wieloletnią trwałość i wygodne sterowanie? Czy każda podłogówka może być instalowana w każdym budynku?

Dobre ogrzewanie podłogowe cechuje się dobrą efektywnością grzewczą, która pozwala na zapewnienie komfortu cieplnego wszystkim mieszkańcom budynku ale także ekonomicznością pracy. Wielu użytkowników decyduje się właśnie na dobre ogrzewanie podłogowe z uwagi na cięcie kosztów eksploatacyjnych. Ogrzewanie podłogowe pracuje na niższych temperaturach niż tradycyjne grzejniki ścienne, co powoduje obniżenie kosztów ponoszonych na zakup opału.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to system, który posiada wiele odmian i rodzajów. Dzielą się one ze względu na sposób ogrzewania czy rodzaj montażu. Dobre ogrzewanie podłogowe to nie jeden, konkretny rodzaj podłogówki, a raczej odpowiednio dopasowany do oczekiwań klienta i możliwości technicznych budynku.

Podłogówka wodna i elektryczna

dobre ogrzewanie podłogowe

dobre ogrzewanie podłogowe

Najpopularniejszy i jednocześnie przez wielu uznany za najlepszy rodzaj podłogówki to ogrzewanie podłogowe wodne. Opiera się on o system rur grzewczych zatopionych w grubej warstwie wylewki. W rurach grzewczych czynnikiem grzewczym jest woda, ogrzewana za pomocą ciepła uzyskiwanego w kotle grzewczym. Ogromną zaleta podłogówki wodnej jest fakt, iż może być ona łączona z różnymi rodzajami kotłów grzewczych. Dobre ogrzewanie podłogowe wodne bez problemu współpracuje z kotłami na paliwo stałe np. na drewno czy węgiel, jak i z kotłami gazowymi czy pompami ciepła. Ogrzewanie podłogowe wodne bywa nazywane systemem tradycyjnym, ponieważ był to pierwotny sposób w jaki ogrzewano pomieszczenia z poziomu podłogi.

Poza ogrzewaniem podłogowym wodnym stosuje się również ogrzewanie podłogowe elektryczne. Jak sama nazwa wskazuje jest to system, w którym czynnikiem grzewczym jest energia elektryczna ogrzewająca przewody cieplne. Podłogówka elektryczna to system, który jest droższy od swojego wodnego odpowiednika w kontekście kosztów eksploatacji, ale ma swoje inne zalety. Podłogówka na prąd to przede wszystkim konstrukcja bardzo prosta w montażu, a przy tym lekka. Dzięki czemu może być z powodzeniem instalowana w starych budynkach o słabszych stropach, a także jako dodatek – np. do samej łazienki. Dobre ogrzewanie podłogowe na prąd szybko się nagrzewa, dzięki czemu idealnie nadaje się do szybkiego „dogrzania” pomieszczenia.

Dobra podłogówka

Dobre ogrzewanie podłogowe to także wysoka wydajność. To jednak będzie łączyło się głównie z jakością wykonania, a przede wszystkim ze sporządzeniem odpowiednich schematów podłogówki. Dobranie odpowiednich układów grzewczych i założenie określonej ilości pętli grzewczych, które pozwolą na utrzymanie efektywnej temperatury to klucz do sukcesu. Zbyt długie pętle mogą powodować opory hydrauliczne w ogrzewaniu podłogowym dlatego powinny być one krótki a najlepiej dobrane do określonej powierzchni pomieszczenia.

Jeżeli nie wiesz jakie ogrzewanie podłogowe będzie najlepsze do twojego domu, mieszkania czy konkretnego pomieszczenia zadzwoń do nas napisz lub skorzysta z DARMOWEGO FORMULARZA WYCENY. Przygotujemy optymalne rozwiązanie dla Ciebie dopasowane do pomieszczenia oraz budżetu.

Instala

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności