Elektryczna podłogówka

posted: 21 listopada, 2019

Elektryczna podłogówka

Ogrzewanie podłogowe wybierane w polskich domach to najczęściej ogrzewanie podłogowe wodne. Podłogówka na prąd jest zdecydowanie rzadziej spotykana, a już z całą pewnością elektryczna podłogówka w całym budynku to bardzo rzadki widok. Dlaczego tak się dzieje i skąd tak mała popularność elektrycznej podłogówki?

Charakterystyka elektrycznego ogrzewania podłogowego

Elektryczne ogrzewanie podłogowe przede wszystkim jest dosyć drogie w zakupie. Maty grzewcze bardzo łatwo się instaluje, do tego są lekkie i można je położyć na stropach o nawet bardzo niewielkiej wytrzymałości, ale niestety równocześnie stanowią spory wydatek już na wstępie. Do tego dochodzi opłacalność ogrzewania elektrycznego, które opierając się na energii elektrycznej jest bardzo drogie. Energia elektryczna to jeden z najdroższych sposobów na pozyskanie ciepła, nawet gaz, który i tak uchodzi za drogi surowiec, jest tańszym wyjściem. Niestety ogrzewanie podłogowe elektryczne nie ma możliwości podłączenia do innych źródeł energii. Posiada jednak wiele zalet jak chociażby: niska zabudowa do 10 mm, niski pobór energii, szybki i prosty montaż ogrzewania podłogowego, kompletny zestaw. To m.in sprawia, że znajduje ono wielu zwolenników.

Podłogówka elektryczna

elektryczna podłogówka

Elektryczne ogrzewanie podłogowe stanowi jednak jedyne wyjście wielu właścicieli domów budowanych w starym budownictwie bądź właścicieli mieszkań w blokach, szczególnie tych starego typu. Małe możliwości obciążeniowe stropów w blokach, lub niewielkie wysokości pokoi w domach starego typu wykluczają montaż ogrzewania podłogowego wodnego. W takich przypadkach zamontowanie ogrzewania podłogowego elektrycznego to jedyne wyjście. Niestety wielu inwestorów właśnie z uwagi na duże koszty ogranicza ogrzewanie podłogowe elektryczne tylko do takich pomieszczeń jak łazienka, kuchnia czy korytarz. Stanowi to nie tylko ograniczenie powierzchni grzewczej przy użyciu podłogówki, ale także zmaksymalizowanie korzyści. To właśnie w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia najczęściej na podłogach kładzie się płytki ceramiczne, a te najlepiej i najwydajniej współpracują z podłogówką.

Jeśli chcesz sprawdzić czy do twojego pomieszczenia, mieszkania, domu pasuje ogrzewanie podłogowe elektryczne albo inne rozwiązanie grzewcze napisz do nas, zadzwoń lub skorzystaj z DARMOWEGO FORMULARZA WYCENY dostępnego na naszej stronie. Prześlij nam kilka podstawowych informacji, a my przygotujemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Wycena bez żadnych zobowiązań! Dopasujemy ogrzewanie podłogowe do twojego budżetu i możliwości jakie daje budynek.

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: elektryczna podłogówka elektryczne ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Marcin Śpiewak
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności