Inteligentny dom Twoim przyjacielem

posted: 7 sierpnia, 2018

Inteligentny dom

Inteligentny dom, a także smart home to sposoby określania samo kontrolującego się, energooszczędnego i pełnego wynalazków systemu, który ma za zadanie ułatwić życie każdemu człowiekowi. W jaki sposób?

smart home ogrzewanie podłogowe

Często smart home kojarzy się nam z nowoczesnymi budynkami, które już w swoim projekcie mają podkreślone inteligentne funkcjonowanie. Przeszklone wieżowce z przyciemnionymi szybami oraz artystycznym dachem wpływają na postrzeganie rzeczywistego, ale nowoczesnego świata. Zatrzymujemy się, podziwiając i wyrażając zachwyt nad postępem architektury i nauki, które również są dla nas źródłem zrozumienia inteligentnych budynków. Zapominamy jednak, iż każdy z nas może zostać jego właścicielem, niezależnie od miejsca naszego zamieszkania.

CZYM JEST SMART HOME?

Warto jednak wyjaśnić, że smart dom to tak naprawdę zbiór urządzeń, które złączone w jedną sieć, współpracują ze sobą.  Tworzą one w każdym mieszkaniu środowisko przyjazne dla konsumenta i sposobu jego codziennego funkcjonowania. Dostosowują się pod niego i jego potrzeby. Współcześnie wyróżniamy dwa sposoby działania smart domu, a właściwie jego instalacji:

-przewodowa

-bezprzewodowa

Pierwsza opcja wymaga od nas tworzenia sieci kabli, które łącząc urządzenia, finalnie docierają do komputera sterującego całością. Ten sposób funkcjonowania smart home powiązany jest jednak z ingerencją w ściany budynku.

CO WYBRAĆ?

smart home podłogówka

Większość ludzi preferuje bezprzewodowe zarządzanie domem – wymagające jedynie odpowiedniego oprogramowania, sieci bluetooth, czy WiFi. W łatwy sposób z panelu codziennie używanego telefonu sterujemy i ustalamy, czego w danej chwili potrzebujemy: odpowiedniej temperatury naszego ogrzewania podłogowego, budzika, energooszczędnego wyłącznika prądu, kamery monitorującej itd.

CZY INTELIGENTNY SYSTEM MOŻE SIĘ PRZYDAĆ?

Wiedząc już, jak skonstruowany jest system smart, zastanawiamy się, w jaki sposób może się przydać w naszym domu. Ciekawym i bardzo użytecznym przykładem w mieszkaniach jest nowoczesne ogrzewanie podłogowe, zarówno wodne, jak i elektryczne, które za pomocą termostatu- inteligentnego urządzenia, steruje temperaturą, dopasowując ją pod indywidualne potrzeby. W przyszłości ogrzewania podłogowe w naszych domach będą kontrolowane aplikacjami telefonicznymi z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki przyszłościowym rozwiązaniom będzie możliwe oszczędne zarządzanie ogrzewaniem  i temperaturą w domu.

Kolejnym przykładem po omówieniu ogrzewania podłogowego, będą inteligentne kamery. Pozwalają one śledzić, co dzieje się w naszym domu, podczas naszej nieobecności, czy pobytu w innym pokoju. Dzięki aplikacjom w telefonach (połączonych z kamerą) możemy kontrolować, czy w naszym mieszkaniu nie grasuje złodziej, czy wyłączyliśmy żelazko, czy zakręciliśmy gaz i wiele innych. Kamery posiadają specjalne czujniki wykrywania dymu oraz innych szkodliwych substancji, ochraniając zarówno nasze zdrowie, jak i życie.

CZY INTELIGENTNY DOM JEST DROGI?

Czy smart dom jest drogim przedsięwzięciem i czy warto w niego inwestować to kolejne pytania, które nasuwają się na ten temat. Najprostszą odpowiedzią są nasze finanse i nasze potrzeby. Wszystko zależy od tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć na rozwój i zarządzanie domem.  Nasze przykłady, czyli kamera z wbudowaną funkcją kontroli i czujnikami to koszt kilkuset złotych, a ogrzewanie podłogowe to jedna inwestycja, która zostaje z nami na całe życie. Warto więc przemyśleć, czego w danej chwili potrzebujemy albo co spełni nasze indywidualne oczekiwania w sposobie zarządzania domem.

maty grzejne

DLACZEGO WARTO?

Podsumowując, należy rozważyć kwestię: PO CO POTRZEBNY JEST NAM SMART DOM? Wybraliśmy trzy najistotniejsze cechy:

– Zapewnia bezpieczeństwo, w każdej sytuacji.

– Ułatwia rozplanowanie całego dnia.

– Pozwala kontrolować przestrzeń domową z dowolnego miejsca przy użyciu internetu – komputera – smartfona.

Najważniejszy w całym procesie inteligentnego domu nadal pozostaje człowiek. To on decyduje o poziomie współpracy z komputerem, czy zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony. Świat stawia przed nami nowe wyzwania w postaci wynalazków, a my w nurcie nowoczesności powinniśmy podążać za komfortem, który nam gwarantują. Pamiętajmy jednak, że wybór wciąż należy do nas.

WUNDA SMART – zestaw do inteligentnego sterowania ogrzewaniem każdego domu.

Potrzebujesz naszej konsultacji? Chcesz wybrać instalację grzewczą do swojego budynku i automatykę do sterowania i zarządzania temperaturą domu na odległość? Wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY OGRZEWANIA. Prześlij do nas podstawowe informacje a my przygotujemy dla Ciebie wycenę systemu grzewczego dopasowanego do powierzchni Twojego budynku, źródła zasilania oraz budżetu.

 

Dobry System Grzejny do Domu

Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne, Podłogówka Elektryczna

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: automatyczne sterowanie domem automatyczne systemy zarządzania ogrzewaniem podłogowym automatyczne systemy zarządzania podłogówką ciepło w domu bez grzejników Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe dom hybrydowy ekologiczne ogrzewanie ekonomiczne zarządzanie ogrzewaniem
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności