Ogrzewanie ścienne w mieszkaniu

posted: 9 lipca, 2018

Ogrzewanie ścienne w mieszkaniu

Ogrzewanie ścienne wprawdzie nie jest jeszcze tak popularne w Polsce, jak ogrzewanie podłogowe, ale stale poszerza grono swoich zwolenników, zdecydowanie wyprzedzając w popularności ogrzewanie sufitowe. Pod względem technologicznym jest bardzo zbliżone do ogrzewania podłogowego, ma jednak nad nim kilka istotnych elementów dających przewagę.

ogrzewanie ścienne mieszkanie

Zdecydowana większość inwestorów, decydujących się na ogrzewanie ścienne czy podłogowe decyduje się na taki krok w momencie budowy danego obiektu i jest w stanie projekt instalacji przeprowadzić od podstaw. Jednakże co z ogrzewaniem ściennym w mieszkaniu? Podstawowym problemem, jaki generuje ogrzewanie ścienne w bloku jest konieczność zmniejszenia przestrzeni użytkowej poprzez niezbędne zwiększenie powierzchni, jaką zajmują ściany. Z tego też względu zazwyczaj wybór rodzaju instalacji jest mocno ograniczony, gdyż w większości przypadków konieczne jest zastosowanie elektrycznych mat grzewczych, gdyż instalacja wodna czy powietrzna generowałaby zbyt duże ubytki powierzchniowe. Jednakże niestety nie w każdym przypadku ogrzewanie ścienne w mieszkaniu jest możliwe do przeprowadzenia.

Zalety ogrzewania podtynkowego

Ogrzewanie podtynkowe w mieszkaniu zwiększa swoją opłacalność, gdyż eliminuje się pewną ilość strat pozyskiwanej energii wykorzystywanej na ogrzanie ścian zewnętrznych, których w mieszkaniu jest mniej. Także, powierzchni przeszklonych, w porównaniu do nowoczesnego domu, może być mniej, co wpływa na ilość niezbędnego do wygenerowania ciepła. Opłacalność ogrzewania ściennego maleje w przypadku budynków starego typu, lub nieocieplonych wystarczająco dobrze. Straty energii cieplnej, i tak spore, nawet przy odpowiedniej izolacji, w przypadku złego zabezpieczenia, są ogromne.

Koszt ogrzewania ściennego

Generalnie cena ogrzewania ściennego, zarówno w montażu jak i eksploatacji jest niższa niż w przypadku podłogówki. Jednakże niższe koszty powiązane są ściśle z wykorzystaniem ogrzewania wodnego i niskotemperaturowego. W przypadku ogrzewania elektrycznego cena może wzrosnąć kilkukrotnie. Droższe jest nie tylko eksploatowanie instalacji ale sam jej montaż również.

Jeśli jesteś zainteresowany ogrzewaniem ściennym, to skontaktuj się z nami! Zadzwoń, napisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie. Podpowiemy jakich błędów należy unikać. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie do twojego mieszkania, domu, pomieszczenia oraz do jego powierzchni i jego źródła zasilania. Nasze systemy ogrzewania są ulepszane i dopasowywane do potrzeb naszych klientów. Stale je udoskonalamy i łączymy z aplikacją umożliwiającą na sterowanie temperatura domu przy użyciu smartfona. Tanie ogrzewanie domu to idea, która nam ciągle przyświeca.

Nowoczesne Systemy Grzejne Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne lub Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

Zobacz również: sterowanie ogrzewaniem ściennym, montaż ogrzewania ściennego.


tags: ogrzewanie ścienne
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności