Sterowanie ogrzewaniem ściennym

posted: 15 czerwca, 2018

Sterowanie ogrzewaniem ściennym

Ogrzewanie podłogowe oraz ogrzewanie ścienne to dwie najpopularniejsze i najlepiej znane formy ogrzewania płaszczyznowego. Ich zalety i wady są bardzo podobne, choć w niektórych elementach mogą się różnić. Dlatego też przed decyzją o wyborze konkretnego systemu grzewczego warto jest gruntownie i spokojnie rozważyć wszystkie możliwe korzyści i niedogodności płynące z posiadania określonego systemu grzewczego.

Zalety ogrzewania ściennego

Jedną z podstawowych zalet, obok najoczywistszej- czyli obniżonych kosztów eksploatacji, ogrzewanie ścienne cechuje się dużą estetycznością oraz komfortem użytkowania. Estetyka przejawia się w wyeliminowaniu widocznych grzejników, zaś komfort użytkowania w wygodnych systemach sterowania grzejnikami podtynkowymi. Dzięki ogrzewaniu ściennemu znacznie łatwiej o aranżację pomieszczania, a komfort sterowania ogrzewaniem jest znacznie wyższy.

Sterowanie ogrzewaniem naściennym

sterowanie ogrzewaniem podtynkowym

sterowanie ogrzewaniem podtynkowym

Sterowanie ogrzewaniem ściennym odbywa się przy pomocy odpowiednich, dobranych do danej instalacji, termostatów. Regulacja temperatury ogrzewania ściennego jest znacznie utrudniona przez dużą bezwładność cieplną ogrzewania płaszczyznowego. Jednak w przypadku ogrzewania ściennego i tak jest ona znacznie mniejsza niż w ogrzewaniu podłogowym. Regulacja ogrzewania ściennego jest utrudniona w pomieszczeniach dogrzewanych dodatkowo w sposób naturalnych, np. tam gdzie okna są skierowane na południe.

Najłatwiejsze do obsługi jest sterowanie ogrzewaniem ściennym elektrycznym, zaś najtrudniej tam gdzie zamontowane rurki ciepła, pracują najwydajniej w zakresie od 40 do 50 C. Sterowanie ogrzewaniem podtynkowym możliwe jest między innymi za pomocą specjalnych aplikacji na smartfona. Umożliwiają one wygodne dostosowanie temperatury w pomieszczeniu nawet będąc z dala od domu.

Jeśli jesteś zainteresowany ogrzewaniem ściennym, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i za darmo wykonają wycenę wybranego przez Ciebie systemu! Dobiorą system do powierzchni, możliwości technicznych pomieszczenia i budynku oraz do źródła jego zasilania. Nie wiesz jak obniżyć koszty ogrzewania domu? Wybierz sprawdzone i kompletne systemy grzewcze Sander System. Postaw na inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu.

Nowoczesne Systemy Grzejne Sander: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne lub Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

Zobacz również: montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego, zalety ogrzewania ściennego.


tags: ogrzewanie ścienne
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności