Pobór mocy elektrycznej podłogówki

posted: 12 kwietnia, 2018

Pobór mocy elektrycznej podłogówki

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest instalowanie zazwyczaj w kilku pomieszczeniach. Jest zwykle także systemem wspomagającym inne typy ogrzewania. Dlatego koszt eksploatacji ogrzewania podłogowego zależy od wielu różnych, często indywidualnych czynników, własnych upodobań i potrzeb, jak i cech budynku, czy pomieszczeń.

Ile prądu pobiera ogrzewanie podłogowe elektryczne?

pobór mocy elektrycznej podłogówki

pobór mocy elektrycznej podłogówki

Pobór mocy elektrycznej podłogówki wydaje się najważniejszym czynnikiem, który generuje koszty. Jednak wcale tak nie jest. To ile prądu pobiera ogrzewanie podłogowe zależy od ustawień systemu – jaką temperaturę i przez jaki czas ma zapewnić, od taryfy dostawcy energii, a w końcu od właściwości pomieszczeń, ich wielkości, wysokości, termoizolacji.

Zakłada się, że zużycie prądu przez podłogówkę elektryczną jest mniejsze niż przez tradycyjne ogrzewanie, gdyż nie wymaga ona tyle energii na zapewnienie tak wysokiej temperatury, mimo to dla człowieka komfort przebywania w pomieszczeniu jest taki sam, a nawet lepszy, gdyż dodatkowo odczuwa tzw. efekt ciepłej podłogi. Dlatego oszczędność zużycia energii w ciągu roku może przekroczyć 10%. Miesięczny koszt elektrycznej podłogówki zależy także od jej mocy. Dla tych, którzy chcą uzyskać tylko efekt ciepłej podłogi, koszt ten będzie niższy niż u tych, którzy chcą w ten sposób ogrzać całe pomieszczenie. Wszystko najlepiej sprawdza się po pierwszym sezonie grzewczym. Pomocne są tu termostaty i aplikacje ułatwiające sterowanie podłogówką, a także mające zwykle opcje pokazywania zużycia ilości energii.

Kalkulator ogrzewania podłogowego

Pobór mocy elektrycznej podłogówki zależy od wielu różnych czynników, a więc trudno jest dokładnie określić co ile będzie kosztować. Pomocne są kalkulatory ogrzewania podłogowego w obliczaniu przybliżonych wartości, ale przede wszystkim potrzebna jest analiza konkretnego przypadku. Z tego względu warto skontaktować się z firmą zajmującą się ogrzewaniem podłogowym profesjonalnie.

Jeżeli chcesz obniżyć koszty ogrzewania domu jednorodzinnego, chcesz mieszkać nie przepłacając za rachunki, zamierzasz poprawić komfort cieplny swojego mieszkania sprawdź nasze kompletne rozwiązania grzewcze. Pomożemy Wam dobrać odpowiedni system grzewczy dobrany do źródła zasilania, możliwości technicznych budynku, powierzchni domu oraz do Waszego budżetu. Jeżeli zdecydujecie się na dowolny system grzewczy Sander nasi specjaliści przygotują odpowiedni projekt instalacji ogrzewania. Nie wiesz od czego zacząć? Zadzwoń do nas, napisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie internetowej. Wszystkie nasze systemy grzejne są kompletne i spójne z aplikacją, która umożliwia sterowanie domem i temperaturą domu za pomocą smartfona.

Kompletne Systemy Grzewcze Sander: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne i Elektryczna Podłogówka

ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

Wszystkich zainteresowanych obliczeniem kosztów ogrzewana podłogowego zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Jednocześnie polecamy inne wpisy na naszym blogu, m.in. dlaczego wybrać ogrzewanie podłogowe czy maty grzejne.


tags: cena ogrzewania podłogowego cena podłogówki darmowa kalkulacja kosztów podłogówki dom bez kotłowni elektryczna podłogówka elektryczne ogrzewanie podłogowe pobór mocy elektrycznej podłogówki
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności