Maty grzejne

posted: 13 marca, 2018

Maty grzejne

Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet i jest coraz częściej wybierane jako drugi system grzewczy, uzupełniający tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe. Montaż tego typu ogrzewania wymaga pomocy fachowca, jednak by go usprawnić, można wybrać maty grzejne zamiast kabli.

maty grzejne ogrzewanie podłogowe

Maty grzejne pod ogrzewanie podłogowe elektryczne to gotowe do montażu siatki zawierające kabel grzewczy. Maty do elektrycznej podłogówki posiadają różną moc grzania, którą dobiera się do pomieszczenia i rodzaju podłogi. Mata grzewcza do podłogówki może być jednostronnie lub dwustronnie zasilana. Maty grzewcze pod panele powinny mieć moc 60-100W/m2, natomiast pod płytki – 150-160W/m2.

Montaż maty grzejnej

Montaż maty grzewczej jest stosunkowo prosty i szybki. Wraz z matami kupuje się instrukcję, która jest pomocna przy samodzielnej instalacji systemu. Najpierw należy w ścianie umieścić dwie rurki, w których znajdzie się przewód z czujnikiem i kabel zasilający. Należy też przygotować otwór pod puszkę podtynkową pod termoregulator. Montaż maty grzewczej polega na montażu rurki instalacyjnej w wykutej w podłodze bruździe oraz rozłożeniu maty na zagruntowanej podłodze. Elektryczna mata grzewcza do podłogówki przyklei się do podłoża. Na macie rozprowadza się warstwę kleju lub masy samopoziomującej. Następnie można układać płytki.

Maty grzejne do elektrycznego ogrzewania podłogowego

Mata grzejna do elektrycznego ogrzewania podłogowego powinna być rozłożona w równych odstępach i w bezpiecznej odległości od stałych elementów wyposażenia. Może też być rozłożona na istniejącej już podłodze, wówczas jeśli trzeba wykonać izolację między matą a kablem grzewczym, stosuje się np. cienką wylewkę betonową lub płytę kartonowo – gipsową. Można ciąć siatkę maty, ale nie kabel – w ten sposób można ją dopasować do wielkości powierzchni. Instalacja jest sterowana automatycznie, dzięki czemu można dostosować do indywidualnych potrzeb wysokość temperatury i czas ogrzewania pomieszczenia.

 • elektryczne maty grzewcze ze sterownikiem manualnym
 • elektryczne maty grzejne z termostatem WiFi

Maty grzejne do elektrycznego ogrzewania podłogowego są dostępne w różnych rozmiarach i mocach:

 • 1 m.kw; 150W / 0,5 x 2 m
 • 1,5 m.kw; 225W / 0,5 x 3 m
 • 2 m.kw; 300W / 0,5 x 4 m
 • 2,5m.kw; 375W / 0,5 x 5 m
 • 3 m.kw; 450W / 0,5 x 6 m
 • 3,5 m.kw; 525W / 0,5 x 7 m
 • 4 m.kw; 600W / 0,5 x 8 m
 • 4,5 m.kw; 675W / 0,5 x 9 m
 • 5 m.kw; 750W / 0,5 x 10 m
 • 6 m.kw; 900W / 0,5 x 12 m
 • 7 m.kw; 1050W / 0,5 x 14 m
 • 8 m.kw;1200W / 0,5 x 16 m
 • 9 m.kw; 1350W / 0,5 x 18 m
 • 10 m.kw; 1500W / 0,5 x 20 m

Maty grzewcze elektryczne cechuje wysoka jakość wykonania i energooszczędność, bardzo łatwy montaż, niska wysokość zabudowy oraz to, że elektryczne maty grzewcze łatwo można dopasować do kształtów każdego pomieszczenia poprzez rozcinanie siatki maty. Są one bardzo często wykorzystywane jako maty grzewcze do łazienki, wiatrołapu, przedpokoju, garderoby, kuchni, do małych pomieszczeń w których np nie ma miejsca na założenia na ścianie grzejnika.

Nie wiesz jaki system ogrzewania wybrać? Interesują Cię elektryczne maty grzewcze pod ogrzewanie podłogowe? Sprawdź nasze kompletne systemy grzewcze Sander. Pomożemy Wam dobrać najlepszy system do domu i mieszkania lub konkretnego pomieszczenia. Nasi specjaliści doradzą i odpowiedzą na wasze pytania. Zadzwoń, napisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie internetowej. Jeżeli zdecydujecie się na nasze rozwiązanie pomożemy opracować Projekt Ogrzewania Podłogowego.

 

Kompletne Systemy Grzewcze Sander System

Elektryczna Podłogówka, Ogrzewanie Podłogowe Wodne, Ogrzewanie Ścienne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

Wszystkich zainteresowanych systemami ogrzewania podłogowego zapraszamy do KONTAKTU. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. dotyczącym podłogówki elektrycznej w łazience czy ogrzewania domu bez kotłowni.

 

Maty grzewcze do elektrycznej podłogówki

maty grzejne


tags: automatyka podłogowa instalacja grzewcza kompletny system instalacyjny maty do ogrzewania podłogowego maty grzejne maty grzewcze ogrzewanie podłogowe podłogówka
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności