Maty grzejne

posted: 13 marca, 2018

Maty grzejne

Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet i jest coraz częściej wybierane jako drugi system grzewczy, uzupełniający tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe. Montaż tego typu ogrzewania wymaga pomocy fachowca, jednak by go usprawnić, można wybrać maty grzejne zamiast kabli.

maty grzejne ogrzewanie podłogowe

Maty grzejne to gotowe do montażu siatki zawierające kabel grzewczy. Maty posiadają różną moc grzania, którą dobiera się do pomieszczenia i rodzaju podłogi. Mata grzewcza do podłogówki może być jednostronnie lub dwustronnie zasilana. Maty grzewcze pod panele powinny mieć moc 60-100W/m2, natomiast pod płytki – 150-160W/m2.

Montaż maty grzejnej

Montaż maty grzewczej jest stosunkowo prosty i szybki. Wraz z matami kupuje się instrukcję, która jest pomocna przy samodzielnej instalacji systemu. Najpierw należy w ścianie umieścić dwie rurki, w których znajdzie się przewód z czujnikiem i kabel zasilający. Należy też przygotować otwór pod puszkę podtynkową pod termoregulator. Montaż maty grzewczej polega na montażu rurki instalacyjnej w wykutej w podłodze bruździe oraz rozłożeniu maty na zagruntowanej podłodze. Mata przyklei się do podłoża. Na macie rozprowadza się warstwę kleju lub masy samopoziomującej. Następnie można układać płytki.

Mata powinna być rozłożona w równych odstępach i w bezpiecznej odległości od stałych elementów wyposażenia. Może też być rozłożona na istniejącej już podłodze, wówczas jeśli trzeba wykonać izolację między matą a kablem grzewczym, stosuje się np. cienką wylewkę betonową lub płytę kartonowo – gipsową. Można ciąć siatkę maty, ale nie kabel – w ten sposób można ją dopasować do wielkości powierzchni. Instalacja jest sterowana automatycznie, dzięki czemu można dostosować do indywidualnych potrzeb wysokość temperatury i czas ogrzewania pomieszczenia.

Nie wiesz jaki system ogrzewania wybrać? Sprawdź nasze kompletne systemy grzewcze Sander System. Pomożemy Wam dobrać najlepszy system do domu i mieszkania lub konkretnego pomieszczenia. nasi specjaliści doradzą i odpowiedzą na wasze pytania. Zadzwoń, napisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie internetowej. Jeżeli zdecydujecie się na nasze rozwiązanie pomożemy opracować Projekt Ogrzewania Podłogowego.

 

Kompletne Systemy Grzewcze Sander System: Elektryczna Podłogówka, Ogrzewanie Podłogowe Wodne, Ogrzewanie Ścienne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

Wszystkich zainteresowanych systemami ogrzewania podłogowego zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. dotyczącym podłogówki elektrycznej w łazience czy domu bez kotłowni.

 

Elektryczna Podłogówka – Sprawdzone Elektryczne Ogrzewanie Podłogowe

maty grzejne


tags: automatyka podłogowa instalacja grzewcza kompletny system instalacyjny maty do ogrzewania podłogowego maty grzejne maty grzewcze ogrzewanie podłogowe podłogówka
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Marcin Śpiewak
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności