Maty grzewcze elektryczne – jak to działa?

posted: 1 października, 2020

Maty Grzewcze Elektryczne

Ogrzewanie elektryczne to doskonały sposób na ogrzewanie zarówno małych jak i dużych powierzchni w domach,  mieszkaniach, czy budynkach użytku publicznego. Ogrzewanie elektryczne wbrew pozorom to przyjazny i szybki sposób na uzyskanie ciepła w domu, a idealnym dopełnieniem są stworzone z myślą o ciepłocie maty elektryczne, które idealnie spisują się w tej roli.

Czym charakteryzują się maty grzejne?

Maty grzewcze to przede wszystkim specjalnie stworzone siatki z włókna szklanego z przymocowanym kablem grzewczym, który rozprowadza ciepło po powierzchni podłogi. Ich łatwość montażu polegająca na przyklejeniu/ przymocowaniu do czystego i równego podłoża maty, następnie nałożeniu podłogi finalnej sprawia, że instalację można wykonać samodzielnie. Różne długości mat grzewczych pozwalają na dobór ich odpowiedniej ilości w zależności od metrażu montażu – co ogranicza  pozostanie odpadu. Co ważne, maty elektryczne są także niskie w zabudowie (3-4 mm), pozwalając na montaż niemal w każdym pomieszczeniu. Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym również jest bardzo intuicyjne i proste, a odbywa się za pomocą termostatu. W ofercie z matami elektrycznymi dostępne są termostaty manualne – do ręcznego sterowania. Innowacją produktową są nowoczesne termostaty WI-Fi, które za pomocą łącza internetowego dopasowane są pod autorską aplikację na telefon, dzięki której można sterować ogrzewaniem zdalnie.

Co potrzebujemy do montażu?

Specjalnie stworzone zestawy do ogrzewania elektrycznego posiadają wszelkie niezbędne elementy montażowe, jak peszel, grunt, łuk prowadzący, puszka elektryczna, rurka ochronna podłogowego czujnika temperatury, uniwersalna emulsja gruntująca. Dodatkowo zestawy wyposażone są karty inspekcji (istotne przy uzyskaniu gwarancji) oraz instrukcję montażu.

Czy warto inwestować w ogrzewanie elektryczne w postaci mat grzejnych?

Ogrzewanie elektryczne w postaci mat grzejnych sprzyja szybkiemu uzyskiwaniu ciepła w pomieszczeniu i wpływa na  komfort cieplny, zarówno dla wrażliwych na chłód stóp, jak i całego ciała. Sterowanie termostatem ułatwia dostosowanie temperatury pod warunki oraz zapotrzebowanie cieplne w danym czasie, dlatego taki typ ogrzewania idealnie spisze się u osób, które cenią sobie szybkie w działaniu i komfortowe ogrzewanie.

Parametry techniczne mat grzejnych:

  • przewód zasilający 3.5m
  • napięcie zasilania 230V
  • moc maty 1350 W

Gdzie można kupić zestawy z matami elektrycznymi?

W swojej ofercie posiadamy. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: instalco.pl. W swojej ofercie posiadamy różne zestawy mat grzewczych elektrycznych, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie i swojego domu.


tags: maty grzejne maty grzewcze
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności