Ogrzewanie podłogowe mokre

posted: 14 września, 2018

Ogrzewanie podłogowe mokre

Ogrzewanie podłogowe mokre jest najbardziej popularną formą wykonania podłogówki. Choć jego montaż jest dość czasochłonny, to jest to system tańszy, tradycyjny, który polega na ułożeniu rurek grzewczych oraz wylaniu jastrychu. Warstwę izolacji stanowią płyty styropianowe wraz z folią. Innym materiałem izolacyjnym może być pianka poliuretanowa, często stosowana w obiektach przemysłowych i wystawowych.

Układanie mokrej podłogówki

ogrzewanie podłogowe mokre

ogrzewanie podłogowe mokre

Tradycyjne ogrzewanie podłogowe wykorzystuje różne sposoby układania rur grzewczych, może to być układ pętlowy (ślimakowy) lub meandrowy. Składa się z wielu elementów, przede wszystkim z izolacji, przewodów, elementów dylatacyjnych, rozdzielaczy z wyposażeniem do regulacji hydraulicznej, szafek podtynkowych i natynkowych oraz automatyki.

Na mokry system ogrzewania podłogowego duży wpływ ma wykończenie podłogi. W zależności od jej rodzaju wydajność cieplna systemu jest różna. Podłogówka mokra wymaga dobrego rozplanowania umeblowania pomieszczenia. Stosuje się ją zwykle na gruncie lub na parterze ze względu na właściwości, przede wszystkim ciężar i wysokość. Czas montażu wydłuża konieczność tzw. wygrzania.

Ogrzewanie podłogowe metodą mokrą jest stosowane w budownictwie rodzinnym jak w też w obiektach przemysłowych, handlowych i sakralnych. Polega na wykorzystaniu zasad promieniowania i konwekcji.

Ogrzewanie podłogowe mokre – zalety

Ogrzewanie podłogowe mokre ma wiele zalet, przede wszystkim jest tańsze od innych metod montażu podłogówki, pozwala na swobodę aranżacji wnętrza, nie zajmuje miejsca, jest komfortowe w użytkowaniu, a dzięki zautomatyzowaniu nie wymaga stałej kontroli i ciągłego wprowadzania zmian. Jego wadą jest czas wykonania oraz ciężkość konstrukcji, która nie nadaje się do wszystkich pomieszczeń, czy budynków. Dlatego ogrzewanie podłogowe metodą mokrą najczęściej wykonuje się w nowo budowanych budynkach. Może być montowane także w budownictwie starszego typu ale tylko tam, gdzie konstrukcja jest wytrzymała, a wysokość pomieszczenia może być pomniejszona o wysokość systemu.

Postaw na nowoczesne i sprawdzone ogrzewanie podłogowe Sander System. Sprawdź również pozostałe systemy grzewcze naszej produkcji wykorzystywane do ogrzewania domu. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć i masz pytania zadzwoń, napisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie. Przygotujemy wycenę naszego rozwiązania grzewczego dopasowanego do Twojego budynku, źródła zasilania oraz budżetu.

Dobry System Ogrzewania : Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne lub Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe a sen, jaką podłogę wybrać na ogrzewanie podłogowe.


tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności