Zalety ogrzewania podłogowego

posted: 18 lipca, 2016

Ogrzewanie płaszczyznowe, szczególnie w postaci podłogówki, uważane jest za system grzejny, który produkuje ciepło najbardziej komfortowo odczuwane przez człowieka. Uwzględnia bowiem promieniowanie cieplne i jego sposób rozchodzenia się po pomieszczeniach w domach i mieszkaniach, a także fizjologiczny rozkład temperatury ciała. Mimo że temperatura w pomieszczeniach jest obniżona o kilka stopni względem tej panującej w domach ogrzewanych przez tradycyjne kaloryfery, to i tak jej odczuwanie jest na tym samym, jeśli nie lepszym poziomie. Są to główne, aczkolwiek niejedyne powody, dla których coraz częściej instaluje się tego typu ogrzewanie płaszczyznowe.

Niskotemperaturowe ogrzewanie połogowe i jego zalety

Oprócz wyżej wspomnianych, oczywistych cech dodatnich podłogowej instalacji cieplnej, wymienić można również szereg innych:

A. Energooszczędność. Klient nie musi dostarczać tak dużej ilości energii do ogrzewania podłogowego, jak w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Wiąże się to bezpośrednio ze zmniejszeniem kosztów, zaoszczędzeniem energii cieplnej oraz dbaniem o środowisko naturalne.
B. Nowoczesność. Możliwość podłączenia do całego systemu inteligentnego budynku, który można spersonalizować na indywidualny sposób. W zależności od potrzeb ogrzewanie może być uruchamiane wtedy, gdy użytkownik zbliża się do domu, może dostosowywać temperaturę do tej panującej na zewnątrz itp. – wszystko dzięki zamontowanym czujnikom i urządzeniom sterującym.
C. Estetyka. Całość instalacji ogrzewania podłogowego ukryta jest pod podłogą, na ścianie nie wiszą kaloryfery – przestrzeń zyskuje miejsce do aranżacji oraz zyskuje na estetyce.
D. Łatwa instalacja. Ogrzewanie podłogowe jest o tyle łatwe w instalacji, że nadaje się również do samodzielnego montażu, bez konieczności zamawiania specjalistycznej ekipy. Wystarczy jedynie przestrzegać zaleceń oraz instrukcji przekazanych przez producenta.
E. Brak efektu „przypalania kurzu” oraz nadmiernego rozprzestrzeniania się go. Cecha ta jest szczególnie ważna wtedy, kiedy wśród domowników są alergicy.
F. Rośliny umieszczone na parapetach nie są przesuszane.

Zalety podłogówki Sander w technologii suchej

Każdy z rodzajów instalacji ogrzewania płaszczyznowego podłogowego posiada pewne zalety. Tym razem jednak chcieliśmy podkreślić pozytywne cechy suchej technologii ogrzewania podłogowego.

Suchą podłogówkę Sander cechuje również wykorzystanie niespotykanych, specyficznych elementów konstrukcyjnych. Producent zadbał o to, by wyróżnić się na polskim rynku instalacyjnym. Zamiast styropianowych płyt pokrywanych folią aluminiową zastosował blachę aluminiową transmisyjną (pojedynczą lub podwójną) kładzioną na prefabrykowanych płytach. Jest ona o wiele lepsza w funkcjonowaniu – trwalsza, mocniejsza. Dystrybucja ciepła, jaką się charakteryzują nasze blachy aluminiowe transmisyjne, jest znacznie lepsza niż mat pokrytych folią aluminiową.

Jest to oczywiście jeden z z wybranych przykładów pozytywów, jakie da się odnaleźć w instalowaniu płaszczyznowego ogrzewania podłogowego. Podobne zagadnienia poruszaliśmy już na łamach naszego serwisu. Porównaj opis przykładowej realizacji suchego ogrzewania w starej kamienicy.


tags: niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe podłogówka podłogówka sander podłogówka w technologii suchej zalety ogrzewania podłogowego
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
kontakt@sandersystem.pl
kontakt@sandersystem.pl
532794213
532 794 213